Forum gsx-r.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
zamknij informację

Odpowiedz 
GSXR SRAD 600. Strata mocy i dziwny dźwięk.
Autor Wiadomość
stonas Offline
Junior
*

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Moto: srad 600
Z: Bydgoszcz
GSXR SRAD 600. Strata mocy i dziwny dźwięk.
Witam. W moim sradzie spadła moc i przy rozpędzaniu słychać dziwny świst z silnika, a przy odpuszczeniu manetki bardziej niż zwykle hamuję silnikiem. Na wolnych niby nie słychać nic aż tak lecz przy dodaniu gazu od 2-3tys już słychać jakieś stuki wydaje mi się jakby z głowicy ale ręki uciąć nie daje. Z ciekawości spuściłem olej z silnika i na nakrętce ujrzałem dość dużą ilość opiłków metalu. Czy to już po panewkach czy może coś z głowicą związanego skoro wydaję mi się że stamtąd dochodzi stuk?
22-07-13 23:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
suzukibulika Offline
Member
**

Liczba postów: 181
Reputacja: 2
Moto: Obecnie nic:(
Z: Kochanowice
RE: GSXR SRAD 600. Strata mocy i dziwny dźwięk.
stawiam na panewki... a robiłeś coś przy silniku??
23-07-13 17:30 PM
stonas Offline
Junior
*

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Moto: srad 600
Z: Bydgoszcz
nie nic nie robiłem
23-07-13 22:14 PM
suzukibulika Offline
Member
**

Liczba postów: 181
Reputacja: 2
Moto: Obecnie nic:(
Z: Kochanowice
jeśli masz możliwość sprawdź kompresje na zimnym i na rozgrzanym silniku...ale obstawiam panewki.
24-07-13 00:24 AM
dziki Offline
Administrator

Liczba postów: 514
Reputacja: 4
Moto: GSX-R K3 1000
Z: Bytom
mnie też wgyląda na panewy ale warto sprawdzić, oby to było coś innego

Im słabsze hamulce, tym dalej zajedziesz.
Sklep elektroniczny Piekary Śląśkie, Bytom Xelektronik
28-07-13 21:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kamil85
Niezarejestrowany

Panewki słychać na rozgrzanym silniku. Przy lekkim dodawaniu gazu na postoju słychać takie ciche popukiwanie.
Tak wiąże się to z utratą mocy. Po odkręceniu fotra oleju i przepłukaniu go naftą jak wylecą z niego takie opiłki z brązu tzn masz kłopot.
Krytyczny moment to obrucenie panewki u uderzanie tłoka o głowicę.
Pierwsze objawy to na gorącym silniku przy hamowaniu motocykla silnikiem słychać taki szelest w pierwszym momencie jak puści się gaz.
Z własnego doświadczenia wiem że jeżeli przekręci już na panewce to nie opłaca się tego naprawiać. Wydatek jest za wysoki, trzeba całość rozkręcić na cześci, wymyć i przedmuchać cały blok(głownie kanały olejowe przedmuchać z reszty opiłków) i wszystkie elementy. Kupić nowy wał z odpowiednio dobranymi panewkami. Za mały luz olejowy skutkuje zatarciem panewek na wale. Za duży luz olejowy skutkuje wybiciem panewek i w niedługim czasie problem z obróceniem panewek.
W mało którym ASO potrafią odpowiednio sprawdzić wał i dobrać do tego panewki. Szlif wału odradzam bo jak wytrzyma to 5 tyś km to będzie max. Wały od japończyków sa powierzchownie utwardzane i jest to bardzo cienaka warstwa, szlifując wał pozbędziemy się tej utwardzonej powierzchni. Są oczywiśćie zakłądy gdzie utwardzają wał. Po utwardzeniu wał się wykrzywia i to prostują a potem wyważają ale nie wytrzyma to tych obrotów co powinno. Nie raz już rozmawiałem z osobami z ASo oraz z firmami zajmującymi się szlifem wałów. Ja to przeraniałem w yamaszce(tel do różnych zakładów i serwisów, jak odradzili szlif to kupiłem używany wął, mierzyli go, stwierdzili że jest super a okazał się krzywi i po montażu wyszła lipa) i skończyło się niepotrzebna stratą sporej ilości kasy a silnik za długo nie pochodzi po remoncie mimo że wszystko było robione według serwisówki. Sprzedałem te moto handlarzowi za grosze bo nie mam sumienia żeby wcisnąc go jakiemuś motocykliście. Handlarz miał go rozebrac i sprzedać na części a sprzedał drugiemu handlarzowi zarabiając na tym a potem kupił go jakiś nieszczęśnik.
Tak jak fabryka spasowała tak już nikt nie poprawi.
Dobra rada to zmiana silnika na taki nie grzebany ale to tez loteria bo nie wiadomo w jakim stanie się trafi.
26-01-15 01:35 AM
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | Gsx-r.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS