Forum gsx-r.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
zamknij informację

Odpowiedz 
Jak zejść na kolano
Autor Wiadomość
dziki Offline
Administrator

Liczba postów: 514
Reputacja: 4
Moto: GSX-R K3 1000
Z: Bytom
Jak zejść na kolano
Sam w tamtym roku jak kupiłem swój pierwszy motocykl to pierwsze co mnie interesowało to między innymi jak zejść na kolano (pomijam oczywiście stawianie na gumę). Pamiętam jak oglądałem filmy na YT i edukowałem się, nie wiedziałem że wcale nie jest to takie trudne. Myślę że technikę jazdy na kolanie opanowałem dość dobrze więc podzielę się swoimi spostrzeżeniami.
Przede wszystkim pamiętajmy o rozgrzaniu opon, szkoda moto i zdrowia.
Najlepiej technikę ćwiczyć na torze, jest tam o wiele lepszy asfalt niż na ulicy, jest więcej zakrętów przez co szybciej rozgrzejemy opony, no i jest bezpieczniej (sam nie wierzę że to piszę ) ale oczywiście nie każdy ma tor pod nosem, to tak jak ja Smile samo schodzenie do kolana jest sprawą dość prostą, w zakręt wchodzimy używając przeciwskrętu należy dopasować prędkość do zakrętu i próbować wchodzić w ten zakręt coraz szybciej, im większa prędkość tym pochylenie motocykla musi być większe by w zakręcie się zmieścić. Wystawiamy kolano i czekamy na efekt zetknięcia z asfaltem i tutaj radzę zainwestować w slidery, bo znam takich co do kolana schodzili w jeansach. Nie starajcie się za wszelką cenę dotknąć kolanem ziemi, myślenie tylko o tym odwraca waszą uwagę od ważnych rzeczy. Jeśli nie dotykasz kolanem asfaltu, poproś znajomych, niech powiedzą ile brakuje, porobią fotki, najczęstszą przyczyną tego że nie sięgamy ziemi jest to że motocykl jest zbyt słabo pochylony. Do kolana udało mi się zejść przy 3 próbie, dość zwisałem żeby tego asfaltu dotknąć ale udało się, później próby, próby, próby aż doszedłem do tego że kolano praktycznie trzeba chować by móc bardziej położyć motocykl. Podobno sporta można położyć bezpiecznie do momentu kiedy trze się podnóżkami o asfalt, tak słyszałem i z doświadczenia mogę to potwierdzić. Polecam tor na próby, tam przekonałem się że nie mam pojęcia o tym że przy 30km/h można jechać kolanem po asfalcie przez cały ostry zakręt i że moto można tak mocno położyć, myślę że w 3 wypady na tor, na których byłem dały więcej niż 3 sezony na ulicy. Się rozpisałem, kończę marudzić poniżej wrzucam trzy fotki , 1 zdjęcie - pierwsze próby, 2 i 3 zdjęcie połowa sezonu...
Zapraszam do dyskusji i wymiany poglądów.

[Obrazek: kolano1.jpg]

[Obrazek: kolano2.jpg]

[Obrazek: kolano3.jpg]

Im słabsze hamulce, tym dalej zajedziesz.
Sklep elektroniczny Piekary Śląśkie, Bytom Xelektronik
06-03-13 00:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mody Offline
Senior Member

Liczba postów: 358
Reputacja: 1
Moto: GSX-R 1000 K5
Z: Tarnowskie Góry
RE: Jak zejść na kolano
Potwierdzam, dziki pierwszy sezon na moto śmigał i dobrze pamiętam jak na S1 schodził na kolano na początku sezonu - w jeden sezon taki postęp zrobił, że szok Smile Jak ktoś niżej zejdzie sradem na kolano to stawiam piwo Smile Ps. też chciałbym tak umieć i może pod okiem dzikiego dojdę do jego poziomu w tym sezonie Smile

"Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-13 00:50 AM przez Mody.)
06-03-13 00:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dziki Offline
Administrator

Rolleyes Mody jakie pochlebstwa w moją stronę, chyba się zaczerwienię Smile... bez przesady Smile

06-03-13 01:06 AM
morfeusz76 Offline
Member
**

Liczba postów: 84
Reputacja: 0
Moto: Suzuki GSXR 600 K1
Z: Helmond
Noo czapka z głowy ze tak szybko to opanowałeś ja jeszcze nie próbowałem, jakoś nie rozkminialem tego tematu- jest już postanowienie na bieżący sezon-przeszlifować slidery...hihihi bo rażą swoją nowościąWink

Grupa krwi Pb98;)
06-03-13 22:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SiwyDym Offline
Member
**

Liczba postów: 246
Moto: SUZUKI GSX-R 750 SRAD
Z: Dżungla,zachodniopomorskie
Tak jak przedmówca czapka z głowySmile ja osobiście jestem w lesie jeszcze z tym tematem to dopiero moj drugi poważny sezon na własnym moto(wcześniej 1 sezon śmigałem gixxem kolegi-opiekowałem się nimBig Grin) nigdzie w okolicy nie mam toru a na lotnisku ciężko raczej to ćwiczyc choć będe musiał sprobowac zataczać kołka i się poczylać

Team Jungle
3/4 FAN :D
06-03-13 22:39 PM
dziki Offline
Administrator

Ja zaczynałem zresztą jak większość od nas z okolicy na S1 zjazdy z autostrady można by powiedzieć że idealnie się do tego nadają. choć trzeba uważać, na tor też nie mam blisko bo 250km w jedną stronę ale warto, jeździmy do Radomia, mały kartingowy tor, wolny typowo techniczny, jak pierwszy raz tam byłem i pośmigałem to cieszyłem się jak dziecko, a ciężko mnie wzruszyć czy wywołać emocje Smile

06-03-13 23:28 PM
Mody Offline
Senior Member

Liczba postów: 358
Moto: GSX-R 1000 K5
Z: Tarnowskie Góry
S1 a w sezonie 2 osoby zbierałem z barierek Big Grin

"Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam"
07-03-13 00:42 AM
SiwyDym Offline
Member
**

Liczba postów: 246
Moto: SUZUKI GSX-R 750 SRAD
Z: Dżungla,zachodniopomorskie
No u mie chłopaki tez na zjazdy na ekspresową do świnoujścia jeżdżą ale jak Mody napisał jeden za późno zaczął wchodzić w zakręt (pewnie też za szybko) i owinął się wokół barierek-moto kasacja,a chłopak 3miesiące rehabilitacji w szpitalu miał na prawą nogę.Więc jak już to z rozsądkiem trzeba na tych zjazdach bez kitu

Team Jungle
3/4 FAN :D
07-03-13 14:25 PM
morfeusz76 Offline
Member
**

Liczba postów: 84
Moto: Suzuki GSXR 600 K1
Z: Helmond
....panowie jednym słowem wszystko przed namiSmile.. oprócz tych barierek mam nadzieje

Grupa krwi Pb98;)
07-03-13 15:50 PM
babuś Offline
Member
**

Liczba postów: 68
Moto: Suzuki GSX-R 600 K4
Z: Nakło Śląskie
najpewniej jest przejechac kilka razy wolniej , wyczuc zakret , rozgrzac oponki . Bo zdazalo sie kilka razy , zakret , redukcja , pochylenie i dupa blada bo tylna opona ujezdza :/ Ja tak przynajmiej zawsze zaczynam chociaz kolanka jeszcze nie zaliczylem ;( wiec nie bierzcie moich rad na powaznie Big Grin na ten sezon zakupilem nowe oponki i mam nadzieje ze uda mi sie zeszlifowac slider Big Grin
07-03-13 17:47 PM
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | Gsx-r.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS