Forum gsx-r.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
zamknij informację

Odpowiedz 
międzygaz what is this
Autor Wiadomość
qwerty Offline
Junior
*

Liczba postów: 13
Reputacja: 0
Moto: srad 600
Z: polska
międzygaz what is this
Międzygaz, coś mi się obiło o uszy że wypada tego uzywać przy zmianie biegów, może ktoś coś więcej napisze
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-13 20:24 PM przez qwerty.)
06-03-13 20:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SiwyDym Offline
Member
**

Liczba postów: 246
Reputacja: 1
Moto: SUZUKI GSX-R 750 SRAD
Z: Dżungla,zachodniopomorskie
RE: międzygaz what is this
Jak redukujemy biegi,powinno uzywać się międzygazu,ażeby skrzyni nie zabic.Ułatwiamy zazębienie się zębatek skrzyni biegów które obracaja się non stop na wałku.Najlepiej tak 1tys,rpm skoku między redukcjami i jest cacy,a biegi wchodzą gładko i przyjemnie,a i skrzynia biegów dłużej pożyje.
pisałem na chłopski rozum może niedługo ktoś wyjaśni bardziej profesjonalnie co było by tez mile widziane Big Grin

Team Jungle
3/4 FAN :D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-13 20:29 PM przez SiwyDym.)
06-03-13 20:28 PM
dziki Offline
Administrator

Liczba postów: 514
Reputacja: 4
Moto: GSX-R K3 1000
Z: Bytom
tak jak siwydym pisze, przy redukowaniu biegu na niższy wciskasz sprzęgło robisz delikatną przegazówkę , wbijasz niższy bieg i puszczasz sprzęgło, to wszystko w ułamku sekund.

Warto chyba dodać też że przy zmianie biegów w górę należy stosować technikę odwrotną czyli jedziesz na gazie, wciskasz sprzęgło, w tym momencie odejmujesz gazu i wbijasz bieg wyższy i puszczasz sprzęgło, wszystko również ma się odbywać w ułamkach sekund, na początku trzeba to wytrenować a potem jest to już rutynka Smile

Im słabsze hamulce, tym dalej zajedziesz.
Sklep elektroniczny Piekary Śląśkie, Bytom Xelektronik
06-03-13 20:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
babuś Offline
Member
**

Liczba postów: 68
Moto: Suzuki GSX-R 600 K4
Z: Nakło Śląskie
sprzegło ? takie cos jest w moto ? Big Grin a co powiecie na wbijanie biegow bez uzywania sprzegla ?
06-03-13 21:31 PM
dziki Offline
Administrator

w sradzie nie używałem sprzęgła jak dynamicznie jeździłem, ale odradzam wbijanie z 1 na 2kę, od dwójki w zwyż jak najbardziej

06-03-13 21:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SiwyDym Offline
Member
**

I tu kolega babuś trafił dobrze Smile jak to jest z tym wbijaniem bez sprzęgła??Nigdy tego nie robiłem muszę się przyznać...Czyli jak odcina zapłon to wtedy bez odpuszczania gazu na wyzszy bieg przebijam i dalej ogień?

Team Jungle
06-03-13 22:05 PM
dziki Offline
Administrator

nie, możesz to zrobić praktycznie na każdych obrotach, biegi oczywiście w górę zmieniasz tak jak ze sprzęgłem, tylko nie wciskasz chebla , żeby dobrze wyczuć moment (na początku zanim się wjeździsz) kiedy zmienić bieg, najlepiej dać sobie palce na sprzęgło i zasymulować naciśnięcie, wyczujesz czas a zmiana biegu to gaz , potem odpuszczasz gaz, wbijasz wyższy bieg i dodajesz gaz,

06-03-13 22:15 PM
SiwyDym Offline
Member
**

(06-03-13 22:15 PM)dziki napisał(a):  nie, możesz to zrobić praktycznie na każdych obrotach, biegi oczywiście w górę zmieniasz tak jak ze sprzęgłem, tylko nie wciskasz chebla , żeby dobrze wyczuć moment (na początku zanim się wjeździsz) kiedy zmienić bieg, najlepiej dać sobie palce na sprzęgło i zasymulować naciśnięcie, wyczujesz czas a zmiana biegu to gaz , potem odpuszczasz gaz, wbijasz wyższy bieg i dodajesz gaz,

Ok jak tylko dopadne moto jade na lotnisko poćwiczyć-punkt reputacji przyznany Wink

Team Jungle
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-13 22:22 PM przez SiwyDym.)
06-03-13 22:21 PM
morfeusz76 Offline
Member
**

Liczba postów: 84
Moto: Suzuki GSXR 600 K1
Z: Helmond
...i biegi wchodzą jak masełko bez stuków i szarpnięć. Wciskanie sprzęgła przy zmianie biegu na wyższy to dodatkowa czynność która kosztuje -czas a co za tym idzie "niezdrowy spadek obrotów" że się tak wyrażę. A tak bez sprzegiełka- miodzio. Ja nie mogłem jakoś opanować zmiany biegu ze sprzęgłem żeby tak ładnie i szybko mi wchodziło...ale to już kwestia upodobań.

Grupa krwi Pb98;)
06-03-13 22:24 PM
SiwyDym Offline
Member
**

No właśnie różne opinie na temat zmiany ze sprzęgłem lub bez słyszałem jedni mówią,że bez sprzęgła szkodzi drudzy zaś ,że nie,Ja osobiście uważam,że skoro ludzie jeżdżą i zmieniają ze sprzegłem lub bez a ich maszyny nie cierpią na tym to jest to chyba bez róznicy

Team Jungle
06-03-13 22:29 PM
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | Gsx-r.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS