Forum gsx-r.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
zamknij informację

Odpowiedz 
jazda na kole
Autor Wiadomość
040686darek Offline
Junior
*

Liczba postów: 25
Reputacja: 0
Moto: suzuki gsx-r 600 k1
Z: Śrem
jazda na kole
Mam takie pytanie jak nauczyc sie jeździć na kole , jak najłatwiej zeby nie zaliczyc gleby , od czego zacząć ??
06-03-13 22:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dziki Offline
Administrator

Liczba postów: 514
Reputacja: 4
Moto: GSX-R K3 1000
Z: Bytom
RE: jazda na kole
040686darek, wpisuj posty w odpowiednim dziale, przenoszę ...

ogólnie na kole nie jest tak łatwo zaliczyć gleby , przynajmniej mam takie odczucia.
ja nie latam za dobrze na kole bo mój srad miał problemy z podnoszeniem się wstawał dopiero od ok 8 tysięcy więc zaraz odcina.
ale mogę conieco opisać.
dodajesz energicznie gazu odpuszczasz i dodajesz znów pełną parą, musi to być takie energiczne dodanie odjęcie dodanie, na sradzie odkręcałem manetkę do końca szybko odpuszczałem cały gaz i znów do końca ale spróbuj sobie na początek tak do połowy, ogólnie jak czytałem na temat dźwigania na koło to pisało tam że robi się to żeby lagi przy odpuszczeniu gazu docisły i przy nagłym dodawaniu gazu pomogły wstać, czy jest tak faktycznie nie wiem, bo jak próbowałem dodawać gazu razem z podnoszącymi się amortyzatorami to mi nie wychodziło, trzeba to zrobić energicznie i zdecydowanie. tak to wygląda przy 600ce bo przy litrze dodajesz tylko gazu i koło samo wstaje... Oczywiście oby jak najmniej samochodów, krawężników itp. ale niech się może wypowiedzą ci co na kole jeżdżą prawie non stop
06-03-13 22:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
040686darek Offline
Junior
*

gsx-r jest dosyc sporym motocyklem gabarytowo ale tylko wizualnie ,wiekszy niż honda cbr , dzisiaj widziałem jak gosc tak zrobił dodał gaz odja i energicznie znowu dodał i uniusł maszyne tak z 50 zm od gleby , tylko najgorsze jest to jak źle sie opuści a szkoda by mi było potrzaskac motor zbyt długo szukałem zeby dostac taki ładny
06-03-13 23:05 PM
dziki Offline
Administrator

no wiadomo stać się zawsze coś może ale to pojedziesz w dziurę wjedziesz i też się wyglebisz, nie ma reguły, osobiście jestem zdania że jak ma się coś stać to i tak się to stanie więc się nie oszczędzam, ale jak opuścisz moto to nic się nie powinno stać, tak że spokojnie trenować i będzie dobrze, a to jeszcze o wrażeniach, na początku dźwigasz moto ze 20cm od ziemi a masz wrażenie że zaraz na plecy się wywalisz, dobrze jak ktoś fotki ci strzeli albo filmik nagra żebyś widział ile faktycznie stawiasz bo odczucia są całkiem inne niż jest w rzeczywistości
06-03-13 23:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
040686darek Offline
Junior
*

właśnie najgorzej zeby z gazem nie spanikowac , zeby moto mnie nie pokrył jak bym czasami przesadził , a widziałem fajne maszyny do trenowania stawiania na kole
06-03-13 23:16 PM
dziki Offline
Administrator

do nakrycia się kołami naprawdę długa droga, jak zaczniesz sobie spokojnie to na początku będziesz zawiedziony że nie chce iść na koło, naprawdę trzeba poćwiczyć a wrażenia dodatkowo hamują wysokie stawianie tak że mógłbym powiedzieć że nie masz się czego obawiać.
06-03-13 23:25 PM
Mody Offline
Senior Member

Liczba postów: 358
Reputacja: 1
Moto: GSX-R 1000 K5
Z: Tarnowskie Góry
potwierdzam i UWAŻNIE CZYTAJCIE, ŻE TRZEBA JECHAĆ ODPUŚCIĆ CAŁY GAZ I SZARPNĄĆ NA MAXA bo czasem ludzie nie puszczą gazu do końca i otwierają przepustnice na max i moto się nie odrywa nawet o 20 centów Smile to się tyczy 600 i 750 bo liter tak czy siak pewnie stanie do pionu, dziki Ty nam to sprawdzisz w tym sezonie Tongue

"Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam"
07-03-13 01:04 AM
dziki Offline
Administrator

już zaczynam sprawdzać ale jeszcze ślisko koło się uślizguje często ale wstaje bez mrugnięcia okiem Wink będzie jazda w sezonie
07-03-13 01:16 AM
Mody Offline
Senior Member

Liczba postów: 358
Reputacja: 1
Moto: GSX-R 1000 K5
Z: Tarnowskie Góry
Tak cobyś mi przed oknami ładne gumy walił bo póki co jesteś na krawędzi od otrzymania nagany Tongue

"Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam"
07-03-13 01:18 AM
dziki Offline
Administrator

haha, jeb mi pojechał , ide spac Smile
07-03-13 01:21 AM
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | Gsx-r.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS