Forum gsx-r.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
zamknij informację

Odpowiedz 
Nasze inne zainteresowania
Autor Wiadomość
dziki Offline
Administrator

Liczba postów: 514
Reputacja: 4
Moto: GSX-R K3 1000
Z: Bytom
RE: Nasze inne zainteresowania
(08-03-13 12:16 PM)Mody napisał(a):  dziki wklej tu chłopakom fotkę z lotów Smile super sprawa

Nie mam zabardzo , jedynie filmik ale to były początki, mój 5 skok jeśli dobrze pamiętam

Im słabsze hamulce, tym dalej zajedziesz.
Sklep elektroniczny Piekary Śląśkie, Bytom Xelektronik
08-03-13 15:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SiwyDym Offline
Member
**

Liczba postów: 246
Reputacja: 1
Moto: SUZUKI GSX-R 750 SRAD
Z: Dżungla,zachodniopomorskie
Eejj no dziki niezła zajawka zawsze chciałem skoczyć moja szmula też to są wrażenia lecisz sobie swobodnie opadasz a jakie emocje pewnie uuu ja też chcę Big Grin

Morfeusz masz cierpliwość do tych modeli naprawe nieźle dopracowane szczegóły gratulacje kiedyś próbowałem model statku w butelce skleic ale nie dałem rady nawet kilku rzeczy przymocować do siebie i po chwili butelka wylądowała na ścianie...

Team Jungle
3/4 FAN :D
08-03-13 22:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mody Offline
Senior Member

Liczba postów: 358
Reputacja: 1
Moto: GSX-R 1000 K5
Z: Tarnowskie Góry
morfeusz nieźle Smile A widziałeś jak typ odwzorował moto do stuntu raptownego? ;>

"Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam"
08-03-13 23:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
valdek Offline
Junior
*

Liczba postów: 20
Reputacja: 0
Moto: Gsxr 750 k1
dziki jak cenowo wyglada taki skok?bo chyba w tym roku tez sprobuje;d
18-03-13 17:30 PM
dziki Offline
Administrator

ja płacę 130 zł za skok z wypożyczeniem i ułożeniem spadaka. Żeby skakać samodzielnie musisz mieć kurs zrobiony, można też skoczyć w tandemie, czyli przypięty do instruktora wtedy koszt to ok 700 zł za taki skok w tandemie.

18-03-13 20:27 PM
valdek Offline
Junior
*

a jak wygląda taki kurs?
18-03-13 22:10 PM
dziki Offline
Administrator

Są 2 metody :
1. Lina desantowa
2. Aff
zaliczyłem oba więc śmiało mogę polecić ten drugi ale opiszę oba, w jednym jak i drugim trzeba zaliczyć teorię i egzamin koszt teorii to ok 300zł + egzamin jakieś 30 - 70 nie pamiętam dokładnie.

1. Lina desantowa - sam kurs jest tańszy cena ok 1400zł wraz z teorią w tym 3 skoki z liną
i to na tyle plusów, pierwsze 3 albo 5 skoków wykonuje się na linę, więc szału nie ma , ja przynajmniej byłem strasznie zawiedziony. Potem zaczynasz skakać i sam się otwierać, jednak zaczyna się od 1000m czyli 5 sek opóźnienia i się otwierasz, jak instruktor stwierdzi że sobie dobrze radzisz skaczesz z 1200 itd... w Gliwicach skaczą max z 2000m. AAA i takie szkolenia robi się w Aeroklubach, więc jedną z zasad jest też robienie prac społecznych na rzecz klubu, dlatego mnie w 2 sezonie nie dopuścili bo za darmo nie robię...

2. AFF - oprócz teorii w kursie wykonujesz minimum 2 skoki z 2 instruktorami po 700 zł za skok i 5 skoków z 1 instruktorem po 500 za skok to tyle z minusów, z plusów zaś :
- teorię robi się w 1 max 2 dni, w kursie na line chodzi się na wykłady chyba z miesiąc
- skoki robisz z 4000m więc masz ok 50sek opóźnienia (więc 1 skok w aff to tyle co 10 na linę)
- jeśli jesteś kumaty wymagana ilość skoków wystarczy, w 5 skoku z jednym instruktorem masz egzamin, jeśli zdasz skaczesz już sam, jeśli nie zdasz skaczesz następny skok z 1 instruktorem i podczas niego egzamin.
Polecam tą metodę , na skoki jeżdżę do Pioitrkowa Trybunalskiego, jest fajna atmosfera i ludzie spoko, bliżej można w Cz-wie zrobić, ale skacze się tam 500m niżej bo z 4000 npm. i mają bardzo mały samolocik bo cesnę, do której wchodzi max 6 osób z pilotem, w Piotrkowie 16 pasażerów.

Jak by co to zapraszam, jak będę jechał mogę dać znać, zawsze możemy skoczyć na moto, zobaczysz jak to wygląda.

Dodam jeszcze że większość osób przeważnie najpierw skacze w tandemie, ja nie skakałem w tandemie bo wiedziałem że mi się to podoba i chcę to robić, jeśli rozważasz skoki a nie jesteś pewien czy Ci się spodobają i tak proponuję zacząć AFF, nie zobowiązuje Cię to do niczego wyjdzie cię to 300 drożej bo będziesz musiał zaliczyć teorię, ale jeśli skoki Ci się spodobają to jesteś już 1 skok do przodu, jeśli Ci się nie spodobają to będziesz miał tą satysfakcję że nie skakałeś do kogoś przypięty tylko sam, a obok ciebie instruktorzy, poza tym jeśli skaczesz sam to sam latasz na spadochronie, sam lądujesz itp a w tandemie wszystko robi za ciebie instruktor, przez chwilę oczywiście da Ci "pokierować".

Aha do kursu potrzebne są badania więc jeszcze ok 100 trzeba wydać, do tandemu nie są potrzebne.

18-03-13 22:56 PM
valdek Offline
Junior
*

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz. Do lata trochę czasu jest wiec się jeszcze pomyśli. Ale przynajmniej wiem gdzie uderzyć jak cośSmile
19-03-13 21:38 PM
dziki Offline
Administrator

Skoki zaczynają się w wiosnę, mniej więcej jak sezon moto Smile jak by co to uderzaj

20-03-13 12:54 PM
maciek7202 Offline
Junior
*

Liczba postów: 30
Moto: CBR>Szukam GSX-R
Z: LSW
Ja podobnie jak wyżej - kiedyś trenowałem boks po roku odszedłem z klubu, zacząłem siłkę również około roku wytrwałem w niej i poszedłem na MMA do naszej jedynej w moim mieście sekcji Wink Po 2 latach odszedłem bo miałem podobne problemy ze zdrowiem jak Mody i sparing partnerzy mi się pokończyli a wiadomo jak to na treningu BJJ, trzeba cały czas mieć kompana na cały trening, szkoda czasu stać obok i czekać aż ktoś wolny będzie i zechce trenować balache Wink Wróciłem jeszcze na rok i niestety brakowało już czasu, praca, studia i mieszkanie samemu nie mam kiedy nawet koszulek sobie wyprasować Wink W zimę jeszcze można by znaleźć na to chwilę, ale w lato wiadomo dlaczego tym bardziej nie ma czasu Wink

Dziki - pełen szacun! Ja bym się w życiu nie odważył na to Wink Ten filmik mnie przeraził, więc na żywo nie ma nawet opcji haha
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-13 18:27 PM przez maciek7202.)
20-03-13 18:24 PM
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | Gsx-r.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS