Forum gsx-r.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
zamknij informację

Odpowiedz 
Wymiana uszczelniaczy lag w zawieszeniu upside-down
Autor Wiadomość
dziki Offline
Administrator

Liczba postów: 514
Reputacja: 4
Moto: GSX-R K3 1000
Z: Bytom
Wymiana uszczelniaczy lag w zawieszeniu upside-down
Ma ktoś z was doświadczenie w wymianie uszczelniaczy w lagach UPS ?
Z tego co wyczytałem trzeba jakieś specjalne narzędzia, ale że ludzie często piszą głupoty to interesują mnie opinie osób z doświadczeniem, czy wymiana jest inna niż w zwykłych lagach ?

Im słabsze hamulce, tym dalej zajedziesz.
Sklep elektroniczny Piekary Śląśkie, Bytom Xelektronik
12-03-13 18:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dziki Offline
Administrator

RE: Wymiana uszczelniaczy lag w zawieszeniu upside-down
Wystarczy dobrze poszukać u wujka google Tongue to sobie poszukałem Smile
sprawa jest dość prosta i nie wymaga to specjalnych umiejętności ani narzędzi, wymiana w lagach upsidedown jest mniej więcej tak trudna jak w zwykłych lagach, porównując do innych czynności z życia codziennego jest to tak skomplikowane jak wypicie 2 browarków butelkowych w przypadku braku otwieracza haha . Do rzeczy, albo co się będę rozpisywał, tu macie wszystko :

12-03-13 20:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mody Offline
Senior Member

Liczba postów: 358
Reputacja: 1
Moto: GSX-R 1000 K5
Z: Tarnowskie Góry
Nagraj jak Ty to zrobisz Big Grin tylko wytnij te fragmenty gdzie spożywacie alkohol bo dzieci też może oglądają jak wymienić uszczelniacze w lagach typu UPS Tongue

"Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam"
12-03-13 20:48 PM
dziki Offline
Administrator

hmm.... nie nagram, nie mam kamerki, chyba że będziesz robił za kamerzystę, to wpadnij z lodówką pełną .... wody mineralnej niegazowanej

12-03-13 20:52 PM
dziki Offline
Administrator

Niestety filmik nie pomógł Sad u mnie nie dało się odkręcić górnego elementu gdyż tam gdzie jest w okolicach sprężyny śruba to zastawiona jest taką plastikową tuleją.
Może się komuś przyda więc opiszę co i jak...
nr w nawiasach odpowiadają nr na zdjęciu Smile
[Obrazek: lagi.jpg]

Przed odkręceniem lag w półkach trzeba poluzować śrubę (1) , klucz 24. potem odkręcić śruby na półkach i kierownicy, wcześniej błotnik i koło.
Po wyciągnięciu lagi odkręcamy do końca śrubę (1) i wylewamy olej, można go też podobno wylać odkręcając od spodu lagi wykręcając imbus (2), który i tak później musimy odkręcić więc warto to zrobić od razu, odkręcamy do końca górną pokrywę (1) i wyciągamy wraz ze sprężyną, wyciągamy również lagę, która nie jest już do niczego przymocowana. uszczelniacze zostały w środku w gnieździe, delikatnie podważyłem śrubokrętem uszczelkę antypyłową (3), ściągnąłem zabezpieczenie i delikatnie podważyłem śrubokrętem uszczelniacz, na szczęście jest tam metalowa podkłądka o którą można zaprzeć śrubokręt, inaczej mogła by być bieda z wyciągnięciem, o dziwo uszczelniacze wyszły bardzo łatwo, składamy wszystko w odwrotnej kolejności, do gniazda wkładamy uszczelniacz, najlepiej położyć na niego stary i docisnąć żeby dobrze się wpasował, na lagę zakładamy uszczelkę antypyłową i zabezpiecznie, wkładamy lagę do gniazda, od góry wkładamy sprężynę i od spodu zakręcamy imbus(2) wlewamy olej zakręcamy (1) i montujemy do moto.

Koszt wymiany jak pytałem w serwisie 250zł z tajlami. za uszczlniacze dałem 40, olej 40 , 3h roboty a gdyby nie trzeba było rozkminiać co i jak to i w 1.5 h da się wyrobić, 170 zeta w kieszeni Smile

14-03-13 23:47 PM
Webster Offline
Junior
*

Liczba postów: 9
Reputacja: 0
Moto: Obecnie bez motocykla niestety
Z: Gdynia
To zasada w UPS taka sama jak w zwykłym zawiasie. W Gs 500 wymiana jest banalna, wczoraj próbowałem to u siebie w sradzie zrobić to nie podołałem z odkręceniem tego imbusa a z powodu braku lepszych narzedzi postanowiłem oddac do mechanika bo wyjdzie taniej niż zakup nowych, porządnych narzędzi Sad
01-04-13 00:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mody Offline
Senior Member

No to już wiem do kogo zapukać jak uszczelniacze wyzioną ducha Big Grin

01-04-13 10:14 AM
dziki Offline
Administrator

Webster, jeśli imbus nie chce ci się odkręcić (kręci się) to najlepiej wziąć lagę i udać się do najbliższego warsztatu, poprosić by Ci odkręcili kluczem pneumatcznym, dasz na piwko i po sprawie a wymiana lag u mechanika hmm trochę kasują, zwłaszcze że masze je już odkręcone to szkoda odpuścić.

Mody że niby do mnie ? Tongue

01-04-13 13:12 PM
Mody Offline
Senior Member

No pewnie Big Grin Już masz praktyke w wymienianiu w zwykłych lagach i w ups'ach Big Grin No oczywiście to nie będzie wymiana na sucho %% Big Grin Ale kaj tam co, póki co uszczelniacze trzymają dobrze Tongue

01-04-13 13:42 PM
dziki Offline
Administrator

moje też trzymały jak kupiłem ale po jeździe próbnej już ciekły haha

01-04-13 13:47 PM
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | Gsx-r.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS